Novinky

Nápady a tipy na vianočné darčeky

Nápady a tipy na vianočné darčeky

Hľadáte originálny darček pre muža, ženu, babku, dedka alebo psa, mačku alebo dokonca zajačika? Máme pre Vás tipy na najlepšie vianočné darčeky pre celú rodinu. V našom e-shope môžete vyberať a následne všetko objednať z pohodlia domova. Skvelou správou pre darčeky na Vianoce je, že pre produkty skladom garantujeme odoslanie 24 hodín od obdržania objednávky.

Darček pre mamu

Chytrý ultrazvukový aróma difuzér

aroma difuzéry VánoceNeexistuje žena, ktorá by odmietla spríjemniť si chvíle odpočinku krásnou vôňou vonných olejčekov. Chytré difuzéry sú ideálnym darčekom pre Vaše dámy, pretože sa jednoducho ovládajú a zvolenou vôňou vykúzlia príjemnú atmosféru po celom byte. Tieto difuzéry používajú technológiu ultrazvukovej difúzie, ktorá nepoškodzuje éterické oleje teplom. Hitom tohtoročných Vianoc sú difuzéry s možnosťou dokúpenia výmenných krytov, čo umožňuje meniť design difuzéru podľa nálady. Je praktický a vypne sa automaticky po vyprázdnení nádrže. Milovníčky gadgetov potešia typy difuzérov, ktoré sa dajú párovať s aplikáciami a ovládať mobilným telefónom alebo sú kompatibilné s Amazon Alexa, Google Assistent alebo Apple HomeKit. Pre tých, ktorí majú radšej klasiku, máme v ponuke difuzéry s diaľkovým ovládaním či klasické tlačidlové. Naše difuzéry si môžete pozrieť tu.

Chytrý kvetináč

chytry kvetinac 10Ak má Vaša mama rada v kuchyni bylinky a priala by si mať ich čerstvé po celý rok, odporúčame chytrý kvetinách, s ktorým ide pestovanie v domácom prostredí jednoduchšie. LED kvetináč využíva metódu hydroponického pestovania rastlín, čo v praxi znamená, že pri dodržaní správnych postupov nebudú Vaše bylinky ani od hliny, pretože táto metóda využíva poznatky pestovania rastlín vo vodnom roztoku. Metóda hydroponického pestovania v kombinácií so správne zvoleným LED zdrojom svetla zvykne byť všeobecne efektívnejšia s vyššími výnosmi, než klasická metóda pestovania rastlín v hline. Tieto kvetináče sú nielen designové a budú ozdobou každej kuchyne, ale sú taktiež veľmi praktické. Disponujú funkciou automatického zavlažovania bez nutnosti každodenného zalievania. Tak prečo si neuľahčiť život? Kvetináč sa bude starať o Vaše bylinky za Vás. Vďaka svetelným LED režimom je pestovanie rýchlejšie a efektívnejšie. Kvetináč dokáže dávkovať svetlo kvetom presne podľa ich potrieb na mieru. Jeho atraktívny vzhľad navyše určite upúta zrak každej návštevy. Chytrý kvetináč môže vďaka LED rampe v kuchyni výborne poslúžiť tiež ako LED lampa. Chytré kvetináče sa hodia pre pestovanie byliniek, malého ovocia a zeleniny, vanilky, sukulentov a menších kvetín. Ponuku našich kvetináčov nájdete tu.

Darček pre ocka

Chytrá váha

VáhaPo Vianociach už ostáva len týždeň do Silvestra a často sa pri tejto príležitosti vysloví novoročné predsavzatie na zlepšenie fyzickej kondície. Tak prečo nepodporiť ocka už predtým. Chytrá váha nemeria iba hmotnosť, ale aj množstvo svalov, tuku, viscerálneho tuku, BMI, telesného veku, vody a kalórií. Vďaka prepojeniu váhy s telefónom môžete vidieť svoje výsledky v aplikácii a jednoducho tak zmeniť stravu či tréningový plán. Na chytrú váhu sa dá pripojiť až 8 rôznych zariadení, a tak nič nebráni tomu, aby ju využívala celá rodina. Ponuku našich chytrých váh nájdete tu.

Nordic LED lampa

nordic lampaNordic lampa navodí svojimi jasnými farbami v miestnosti večer príjemnú atmosféru a dopomôže po ťažkom dni k zaslúženému relaxu, napr. pri sledovaní filmu. Každého ocka, ktorý miluje moderné technológie určite poteší, že niektoré typy lámp sa dajú ovládať bez vstávania z gauča cez aplikáciu v mobilnom telefóne. Vyberať môžete z lámp, ktoré svietia staticky, blikajú, dokážu svietiť aj farebne alebo iba v režime teplého/studeného svetla. Každú lampu a jej svetlo si tak dokážete jednoducho nastaviť na mieru podľa Vašich potrieb a momentálnej nálady. Všetky lampy môžete preskúmať tu.

Masážna pištoľ

1332-3_foto-ksj2-cZaobstarajte ockovi k Vianociam domácu masáž na mieru! Či už z dôvodu sedavého zamestnania, alebo na základe predošlých športových aktivít, stuhnuté a boľavé svaly vedia pekne potrápiť každého z nás. Masážna pištoľ vďaka stimulácií. Masážna pištoľ umožňuje ručnú masáž, ktorá je vykonávaná za pomoci koncentrovaných tlakových pulzov, ktoré pôsobia hlboko v svaloch a pomáhajú tak jej regenerácii. Účinnosť masáže naviac ešte zvyšujú vymeniteľné hlavice. Našu ponuku pištolí nájdete tu.

 Darček pre deti

Projektor nočnej oblohy

projektor hvězdné oblohyProjektor nočnej oblohy si vaše malé ratolesti zamilujú! Jasné a žiarivé farby uchvátia pozornosť nočnej oblohy pri vstupe do izby a spríjemnia akúkoľvek aktivitu od pozerania televízie až po pokojné zaspávanie. Vytvorte Vašim deťom magickú nočnú oblohu priamo u Vás doma. Úžasná hra farieb vesmírnych hmlovín Vás aj Vaše deti určite očarí. Projektor je jednoducho ovládateľný pomocou aplikácie Smart Life, kde si môžete nastaviť farby, sýtosť, jas a časovač. Dáte tak priestor vašej fantázii. Naše projektory nočnej oblohy nájdete tu.

Powerbanky solárne aj klasické

powerbankaPotešte svoje deti powerbankou, ktorá môže čerpať energiu aj zo slnečných lúčov. Tento darček je vhodný obzvlášť pre tých, ktorí sú často v pohybe a pritom potrebujú dobíjať napríklad mobilný telefón. Powerbanka sa dokáže nabíjať zo slnečného svitu a následne energiu uchovať alebo predať ďalej. Solárne powerbanky máme skladom v rôznych kapacitách a designoch. Preskúmať nielen solárne, ale aj klasické powerbanky a batérie môžete tu.

 Darček pre babku a dedka

Chytrá termoska

chytrá termoskaAj keď Vaši starí rodičia neholdujú moderným technológiám, tak chytrá termoska je takmer identická s tou klasickou. Avšak s tým rozdielom, že na hornom viečku sa nachádza meranie teploty. Už sa Vám tak snáď nikdy nestane, že sa pri pití kávy alebo čaju z termosky oparíte, pretože budete vedieť, akú teplotu váš teplý nápoj práve má. Ponuku našich chytrých termosiek nájdete tu.

Prstový pulzný oxymeter

oxymeterSú Vaši starí rodičia fanúšikovia moderných technológií? Potom ich poteší veľmi presný pulzný oxymeter, ktorý meria saturáciu krvi kyslíkom a srdcovú frekvenciu. Výhodou je veľký jednoducho čitateľný displej a uloženie nameraných hodnôt do aplikácie v čase. Ďalšie produkty nájdete tu.

Vianočné darčeky pre miláčika

Automatický vrhač loptičiek a ďalšie interaktívne hračky

vrhačPočas vašej neprítomnosti sa Váš miláčik s chytrými hračkami ponúkanými na našom e-shope už nebude cítiť sám! Môžete nerušene ležať na záhrade a vrhač loptičiek zabaví vášho psa na dlhú dobu. Vrhač sa vyrába vo 2 variantoch podľa veľkosti psa. Alebo si môžete zaobstarať rovno hračku, ktorá bude pred vašim psíkom či mačičkou utekať a podporovať ho v pohybe a aktívnom štýle života. Ponuku interaktívnych hračiek pre domácich miláčikov nájdete tu.

Automatický dávkovač krmiva

Dávkovač krmiva pro domácí mazlíčkyDoprajte svojmu štvornohému miláčikovi luxus pravidelnej stravy. Automatické dávkovače ponúkame ako s kamerou a možnosťou krátkej hlasovej správy, tak aj klasické modely zamerané hlavne na dávkovanie potravy a so zachovaním funkcie hlasovej správy. Je možné nastaviť až 5-6 jedál denne. Tento počet záleží na type dávkovača. Nebudete sa tak musieť ponáhľať z práce domov, aby ste nakŕmili Vášho miláčika. Všetko bude bezstarostne zariadené pomocou chytrého automatického dávkovača. Ponuku automatických dávkovačov krmiva pre domácich miláčikov nájdete tu.

WiFi síť 2.4 GHz vs 5 GHz a chytrá domácnosť

WiFi síť 2.4 GHz vs 5 GHz a chytrá domácnosť

closeup-wifi-router-man-using-smartphone (1)Chytré domácnosti sa stávajú stále populárnejšími a s tým rastie aj dôležitosť pripojenia všetkých našich zariadení k internetu, aby spolu efektívne komunikovali. Jeden z najdôležitejších aspektov chytrých domácností je správne nastavenie WiFi siete, ktorá prepája všetky zariadenia a umožňuje ich ovládanie prostredníctvom aplikácií ako Tuya Smart, Smart Life a TTLock. Produkty prepojené s týmito aplikáciami fungujú na frekvencii WiFi 2,4 GHz.

WiFi sieť môže byť prevádzkovaná na dvoch rôznych frekvenciách: 2,4 GHz alebo 5 GHz. To, na akej frekvencii aktuálne funguje daný WiFi router určuje jeho aktuáne vnútorné nastavenie. Väčšina nových routerov je schopná automaticky fungovať na oboch frekvenciách. Staršie routery podporujú iba frekvenciu 2,4 GHz. Ak si kupujete nový router, zamerajte sa na to, aby mal označenie "dual band", čo v praxi znamená podporu oboch frekvencií.

Základné rozdiely medzi WiFi sieťami na frekvencii 2,4 GHz a 5 GHz:

 • Frekvenčný rozsah a kanály

Frekvenčný rozsah 2,4 GHz je nižší ako 5 GHz. To znamená, že má menej kanálov a viac zariadení zdieľa rovnaký priestor. Naopak, frekvenčný rozsah 5 GHz poskytuje viac kanálov a menej prekrytia medzi nimi.

 • Rýchlosť prenosu dát

Rýchlosť prenosu dát je u WiFi siete na frekvencii 5 GHz vyššia ako u 2,4 GHz. To môže byť dôležitý faktor pre streamovanie videa alebo hranie online hier vo vašej domácnosti. Na vytvorenie dobre fungujúceho ekosystému chytrej domácnosti však postačí frekvencia 2,4 GHz.

 • Dosah signálu

WiFi sieť na frekvencii 2,4 GHz má väčší dosah ako sieť na frekvencii 5 GHz. To znamená, že signál lepšie preniká cez steny a ďalšie prekážky vo vašej domácnosti. Tento faktor je veľmi dôležitý pre ekosystém chytrých domácností. Dá sa totižpredpokladať, že vaše SMART zariadenia nebudú vždy umiestnené hneď vedľa routeru.

chytra domacnost2

Výhody WiFi siete na frekvencii 2,4 GHz

 • Silnejší prenik cez steny a prekážky a väčší dosah
 • Vysoký počet podporovaných zariadení aplikáciami Tuya Smart, Smart Life a TTLock

Nevýhody WiFi siete na frekvencii 2,4 GHz

 • Nižšia rýchlosť prenosu dát (postačujúca pre plnohodnotnú funkčnosť chytrých domácností)
 • Riziko rušenia kvôli preplneniu kanálov
 • Možnosť interferencií s inými elektronickými zariadeniami

Výhody WiFi siete na frekvencii 5 GHz

 • Vyššia rýchlosť prenosu dát
 • Menšia náchylnosť k rušeniu

Nevýhody WiFi siete na frekvencii 5 GHz

 • Kratší dosah signálu
 • Slabší prenik cez steny a prekážky
 • Chýbajúca kompatibilita s chytrou domácnosťou

Ako teda zmeniť frekvenciu WiFi na vašom routeri?

Toto je možné urobiť v internom nastavení každého routeru. Ak ste technicky zdatný typ  a pohybovanie sa v internej konfigurácii routera nie je pre vás problém, môžete to urobiť sami. Avšak, ak je pre vás interná konfigurácia routera neznámou, odporúčame kontaktovať vášho poskytovateľa internetu, ktorý vám poskytne podrobný návod presne pre vaše zariadenie.