Aróma difúzory - prevonia váš domov

Aróma difúzor sa skvele hodí na aromaterapiu, a tiež ako bytový doplnok, ktorý doplní váš interiér aj hrou svetiel. Postará sa o rovnomerné rozptýlenie vône po celej miestnosti a v neposlednom rade je inteligentný, takže jeho ovládanie možno uľahčiť pomocou mobilnej aplikácie. Aróma difuzér je moderný výrobok vhodný pre domáce použitie pre terapiu vôňou (aromaterapiu), ktorá vám zlepší náladu a tiež zdravie.

Skúste si ho doma zapnúť, pohodlne sa usaďte a jednoducho relaxujte.

H855383034d414a53a964d40c74a98706qAký typ difuzéra vybrať? Ako sa používa a aké výhody majú esenciálne oleje na zdravie a duševnú pohodu?

Aróma difúzery

Na trhu existujú 4 typy difúzorov: ultrazvukový, tepelný, nebulizátory a odparovacie. Všetky majú rovnaký účel, a to pomocou aromatických olejov zrelaxovať ako telo, tak i myseľ. Uvoľniť od stresu a dopriať pôžitok z príjemnej vône aromatických esenciálnych olejov. Ktorý typ z ponúkaných difúzorov na trhu si ale vybrať?

 

 

 

 

Kritérií, podľa čoho vyberať, existuje celý rad. My Vám sprostredkujeme aspekty, ktoré si myslíme, že sú tie najdôležitejšie.

  • Oblasť pokrytia
  • Formát (prenosný, dobíjací atď.)
  • vzhľad
  • objem zásobníka
  • Rozmery
  • hlučnosť

 

Najobľúbenejšie typ

Ako uvádza uznávaný americký odborník na esenciálne oleje Hope Gillerman, tak najvhodnejšími aróma difúzormi sú ultrazvukové. Ultrazvukové difúzory používajú elektronické frekvencie, aby vytvorili vibrácie čo najrýchlejšie. Týmto sa vytvorí efekt ako keby sa voda varila, avšak bez použitia tepla. Vibrácie rozbijú esenciálne oleje na mikročastice, ktoré potom vypustia do vzduchu vo forme jemnej hmly.

Ultrazvukové difuzéry patria medzi lacnejšie typy difúzorov na trhu. Sú pomerne tiché a zvyčajne vykazujú minimálnu chybovosť. Prevádzka môže byť zariadená zapojením difuzéra do zásuvky alebo vložením batérií.

Použitie

Na správne použitie je nutné naplniť nádržku vodou a pridať 3-5 kvapiek na 100 ml vody (všeobecné pravidlo - zvážte i veľkosť miestnosti). Intenzitu môžete postupne zvyšovať prikvapkávaním vybraného esenciálneho oleja, ktorý bude najlepšie zodpovedať vašim požiadavkám. Platí zlaté pravidlo, že menej je viac, pretože príliš esenciálneho oleja môže spôsobiť migrény a očné podráždenie. U niektorých olejov postačí menej kvapiek (napr. škorica, ktoré je veľmi aromatická) alebo viac (grep, citrón). Potom už len stačí zapojiť prístroj do zásuvky alebo zapnúť, ak prístroj beží na batérie. Možno nastaviť intenzitu vypúšťania pary a časové rozmedzie, po zvolenej dobe sa zariadenie samo vypne. Používanie difuzéra je odporúčané v intervaloch, kedy je zapnutý a zase nejaký čas vypnutý.

 e6814dae21d932831c45f2dff63ade62Hra farieb

Difúzery sú vybavené tiež podsvietením LED svetlom. Farby navodia príjemnú atmosféru a Vy si môžete užiť pravý wellness zážitok aj v domácom prostredí. Na mobilnú aplikáciu (alebo priamo tlačidlom na difuzéri) si môžete nastaviť konkrétnu farbu, alebo nechať farby postupne meniť. Svetlo je decentné, ale ak by Vás rušilo, možno ho vypnúť úplne.

Esenciálne oleje a účinky

Tento typ olejov obsahuje vysoko koncentrované komplexné látky s multifunkčnými vlastnosťami a zdravotnými a preventívnymi účinkami. Dbajte preto na výber kvalitných olejov, ktoré sú čisto prírodné, pretože syntetické zloženie nemá žiadne účinky na ľudský organizmus. Ďalším parametrom pre výber esencie je účinok, ktorý má olej zaistiť. Všeobecne môžeme rozlišovať medzi olejmi, ktoré sú energizujúce, povzbudzujú myseľ, dokážu naštartovať organizmus (grep, mäta pieporná, rozmarín) a medzi uvoľňujúcimi a upokojujúcimi olejmi (levadnule, harmanček, valeriána, jazmín). Esencie môžu tiež zabezpečiť neutralizáciu pachov a dezinfekciu vzduchu (mäta, eukalyptus, citrón, pomaranč).

Difuzér pôsobí blahodarne nielen na psychické zdravie, ale tým, že zvlhčuje tiež vzduch, dokáže pomôcť s uvoľnením upchatých dýchacích ciest a je vhodný pre úľavu pri nachladnutí.

V našej ponuke chytrých difúzorov nájdete tiež esenciálne oleje, ktoré doplnia Váš nákup. Pri každom oleja nájdete podrobnejší popis vlastnosti a účinkov na Vaše zdravie a myseľ.

Veríme, že každý si vyberie z našej širokej ponuky rôznych tvarov difúzorov a môže si zvoliť terapiu na mieru podľa účinkov esenciálneho oleja, alebo podľa nálady na danú vôňu a farby.