3 tipy ako ušetriť s chytrou zásuvkou

Zaobstarali ste si chytrú zásuvku a chcete vedieť, ako vďaka nej docielite vytúžené úspory? Poradíme vám, čo s pomocou chytrej zásuvky sledovať, či ako regulovať spotrebu energie pomocou mobilnej aplikácie.

3 tipy jak uspořit s chytrou zásuvkouJednoduchá inštalácia chytrej zásuvky

Chytré zásuvky v sebe skrývajú mnoho výhod. Tou najväčšou je nesporne fakt, že nevyžadujú žiaden zásah do elektrických rozvodov. Začať vytvárať chytrú domácnosť tak môžete pokojne hneď teraz. Konkrétne chytrú zásuvku totiž môžete uviesť do prevádzky behom pár minút – stačí ju zapojiť do už existujúcej zásuvky, pripojiť k WiFi a spárovať s aplikáciou vo vašom chytrom mobilnom telefóne.

Dokonalé načasovanie

Prvým tipom, s ktorým môžete ušetriť nemalé čiastky, je načasovanie spustenia vypínania spotrebičov vo vami určenom čase. Ak chcete mať napríklad v kancelárii teplo hneď po vašom príchode, nastavíte si spínanie radiátora na pár minút predtým, ako do kancelárie vstupujete. Myslieť nemusíte ani na jeho vypínanie – jednoducho si ho prednastavíte pomocou aplikácie.

Majte spotrebu energie pod kontrolou

chytrá zásuvka2Ďalším spôsobom, ako využiť chytrú zásuvku naplno, je sledovanie spotreby energie. To dokáže napríklad BOT Chytrá zásuvka S1 s meraním spotreby energie. Aj tu zostaneme u zmienenej aplikácie v chytrom telefóne. Práve v nej môžete sledovať, či sa údaje nelíšia od tých, ktoré zaručujú výrobcovia, ďalej napríklad nastavovať limity jednotlivým zariadeniam alebo len zisťovať, kde je dobré začať šetriť.

Ovládajte spotrebiče na diaľku

Pomocou spárovaných zásuviek s aplikáciou môžete pokojne z pohodlia pohovky sledovať, ktoré spotrebiče idú na plné obrátky. Vy ich tak môžete na diaľku komfortne vypnúť. Nechali ste rozsvietené svetlo na chodbe, ale nechce sa vám vstávať z postele? Ani to nie je žiaden problém – jednoducho zhasnite pomocou mobilu. Pokiaľ odchádzate na dovolenku, môžete dokonca rozsvecovať pravidelne napríklad lampu v spálni. To môže zachrániť váš dom pred nevítanými hosťami, ktorí by si mohli váš dom v dobe vašej dovolenky vytipovať.

Možno už ste si istí, že chytrá zásuvka je to, čo váš domov potrebuje. Ešte viac sa ale môžete dočítať v článku Prečo si zaobstarať inteligentnú zásuvku?