Prečo si zaobstarať inteligentnú zásuvku

Dôvodov prečo si zaobstarať inteligentnú zásuvku môže byť viac, od praktických až po hravejšie. Inteligentná zásuvka jednoducho a rýchlo premení vaše klasické zariadenia a spotrebiče a priblíži vás tak k inteligentnejšej domácnosti. Zásuvka vám môže pomôcť s úsporou a kontrolou spotreby energie, s nastavením času spustenia alebo vypnutia spotrebiča alebo pomôže daný spotrebič vypnúť a zapnúť na diaľku.

Inteligentná zásuvka

Ovládanie cez mobilnú aplikáciu

Ovládanie inteligentnej zásuvky je jednoduché a intuitívne. Ponúka možnosti priameho zapnutia a vypnutia spotrebiča, nastavenie presného času, kedy sa spotrebič má vypnúť a nastavenie odpočítavania za ako dlho sa má daný spotrebič vypnúť. Ponúka tiež sledovanie spotreby elektrickej energie - aplikácia poskytuje aj súhrn spotreby za určité časové obdobie. Chytrých zásuviek môžete mať v domácnosti viac a jednotlivo ich v mobilnej aplikácii spravovať.

Šetrenie energie a kontrola spotreby

Vďaka časovému nastaveniu môžete jednotlivé zariadenia automaticky spúšťať alebo vypínať. To vám môže, napríklad, pomôcť znížiť spotrebu energie pri spotrebičoch, ktoré môžu byť v noci odpojené od elektrickej energie, ako napr. televízor alebo počítač. Budú ale opäť pripravené vo chvíli, kedy ich pravidelne používate. Veľké úspory energie možno dosiahnuť v miestnostiach, kde máte elektrické kúrenie. Nastavenie času, kedy sa má vypnúť alebo zapnúť, môže mať veľký vplyv na finálny účet za elektrinu.

Ďalšia výhoda je sledovanie spotreby elektrickej energie pri daných spotrebičoch, a to ako kontrola údajov, ktoré udáva výrobca alebo motivácia v rámci úspor, nastaviť si limity spotreby u jednotlivých zariadení a znižovať tak napr. frekvenciu používania.

Časovanie spustenia a vypnutia spotrebiča, a to aj na diaľku

Ako príklad pre časované zapnutie spotrebiča možno využiť varnú kanvicu. Kanvicu stačí večer napustiť vodou, potom kanvicu zapnúť a na koniec vypnúť inteligentnú zásuvku skôr, než sa kanvica zapne. Potom v mobilnej aplikácii nastavíte spustenie inteligentnej zásuvky v rovnaký čas, ako máte nastavený budík a môže to tak byť pre vás ďalší dôvod vstávať včas. Rovnako tak je možné napríklad nastaviť vypnutie nočnej lampy v spálni - ak človek občas zaspí a lampička je stále zapnutá, je možné nastaviť čas, kedy sa inteligentná zásuvka zakaždým vypne a v noci vás tak svetlo už nebude prebúdzať. Využití je, samozrejme, oveľa viac, stačí si len premyslieť v akej oblasti by vám zásuvka mohla pomôcť.

Zvýšenie komfortu v domácnosti

Inteligentnou zásuvkou si môžete zvýšiť pohodu v domácnosti a na diaľku vypínať, napríklad, lampičku v rohu miestnosti alebo vo vedľajšej izbe a nemusíte kvôli tomu vstávať zo zahriatej postele. Rovnako tak môžete na diaľku vypnúť a zapnúť rádio alebo televíziu.

Jednoduchá inštalácia

Inštalácia inteligentnej zásuvky je veľmi jednoduchá. Stačí ju zapojiť do zásuvky v stene, pripojiť na sieť WIFI a nainštalovať mobilnú aplikáciu, ktorú s danou zásuvkou prepojíte. Celá inštalácia s nastavením vám nezaberie viac ako 15 minút a potom už môžete začať zisťovať, aké výhody inteligentná zásuvka má.