Vianočná inšpirácia na prevoňaný byt- ako vybrať aróma difuzér?

Vianočná inšpirácia na prevoňaný byt- ako vybrať aróma difuzér?

Vánoční inspirace na provoněný byt – jak vybrat aroma difuzérMilujete vianočnú atmosféru a byt prevoňaný ihličím a cukrovinkami? Tiež sa u Vás počas Vianoc strieda jedna návšteva za druhou a Vy túžite po tom, aby sa u Vás cítili ako vo vianočnej rozprávke? Rád a tipov o tom, ako prevoňať byt počas Vianoc už bolo napísaných mnoho.  Za nás sú najpohodlnejším a najefektívnejším variantom aróma difuzéry v kombinácii s esenciálnymi olejmi, ktoré pomôžu u vás doma vykúzliť domácu vianočnú atmosféru. Nielenže potešia moderným a elegantným designom, taktiež skvelo nahradia nie práve bezpečné aróma sviečky, ktoré každoročne a v nemalom množstve zamestnávajú hasičov.

Nie je to len o vôni, rozhoduje tiež design

chytrý aroma difuzér VánoceOkrem bezpečnosti je to práve design, ktorý osloví snáď každého milovníka interiérových doplnkov. Aj na Vianoce sa stane aróma difuzér top interiérovým doplnkom a nebude nijak narušovať celkový vzhľad a atmosféru bytu. Práve naopak. Keramické difuzéry jemne vyzdvihnú priestory s minimalistickým designom, tmavé kovové difuzéry s mexickými ornamentami, stromami života či inými zaujímavými obrazcami sa budú skvelo vynímať v bytoch ladených do sviežich a mladistvých tónov. Pre konzervatívnejšie typy sú potom na trhu elegantné aróma difuzéry klasických tvarov v dekórach dreva. Vzhľad difuzéru sa dá vyberať taktiež podľa príležitosti. Pre oslavu sa hodia hravé designy pripomínajúce ohňostroj, pre romantickú schôdzku sú zas ako stvorené difuzéry so srdiečkami atď. Skrátka, ak už je Váš interiér akýkoľvek, zo širokej ponuky difuzérov si určite vyberiete.

Aký je rozdiel medzi aróma lampou a aróma difuzérom?

Aróma lampa využíva k odparovaniu olejov jednoduchý princíp zahriatia misky s vodou a vonnými olejmi nad plameňom čajovej sviečky. Výhodou aróma lampy je romantický pohľad na plápolajúci plameň, nevýhodou však môže byť pomerne vysoká spotreba čajových sviečok, nebezpečie vzplanutia alebo dokonca popálenie. Nepoteší ani fakt, že pri používaní aróma lampy je treba neustále kontrolovať, či je v miske nad plameňom stále dostatočné množstvo tekutiny.

Ultrazvukový aróma difuzér využíva k odparovaniu olejov technológiu ultrazvukovej difúzie k zahmleniu miestnosti éterickými olejmi. Inteligentný difuzér funguje tak, že vytvára 360° ultrazvukových frekvencií, ktoré okamžite atomizujú molekuly vody a oleja do vzduchu. Výhodou týchto aróma difuzérov je bezpečnosť a šetrné odparovanie éterických olejov. Na rozdiel od obyčajných aróma lámp, ktoré zahrievajú tieto oleje nad plameňom, nedochádza pri aróma difuzéroch k znehodnoteniu olejov pôsobením vysokých teplôt, čím sú maximalizované účinky aromaterapie. Aróma difuzéry tiež disponujú senzormi kontrolujúcimi dostatočnú zásobu tekutín v nádobke a v prípade, že je nádobka prázdna, sa automaticky vypnú. Nevýhodou aróma difuzérov môže byť ich spotreba elektrickej energie, avšak ich spotreba je veľmi nízka a existujú aj typy, ktoré sú na batérie. Ďalšou nespornou výhodou je možnosť regulácie sily vodnej hmly. Designoví nadšenci budú tiež nadšení z možnosti nastavenia farieb osvetlenia.

Materiály aróma difuzérov

Ultrasonické alebo ultrazvukové aróma difuzéry sa vyrábajú v obrovskom množstve variant a designov. Ponuka je tak široká, že si určite vyberie aj ten najnáročnejší perfekcionista. Vyberať môžete z rôznych veľkostí a použitých materiálov. V ponuke sú difuzéry kovové, keramické, s dekórom dreva, plastové a netradičné atď.

Klasický alebo chytrý aróma difuzér?

difuzéry s imitací dřevaNa prvý pohľad sa môže zdať, že medzi týmito typmi nie je žiaden rozdiel. Opak je však pravdou. Oproti klasickému aróma difuzéru je jeho chytrý brat naozaj užitočný spoločník. Chytré aróma difuzéry sa dajú ovládať na diaľku pomocou mobilného telefónu. Môžete načasovať ich spustenie, takže Vaša domácnosť bude krásne prevoňaná už pri Vašom príchode domov alebo po prebudení. Veľmi často sa dá načasovať aj doba chodu, takže sa nemusíte obávať, že prístroj zabudnete vypnúť. A teraz niečo pre naozajstných leňochov. Niektoré typy chytrých difuzérov sú kompatibilné so systémami Google Assistant alebo Amazon Alexa. Po ich spárovaní s týmito systémami sa potom dajú ovládať taktiež hlasom.

Pokiaľ túžite po tom mať rozprávkové Vianoce plné dobrej nálady a príjemnej atmosféry, rozhodne nepodceňujte silu vôní a aromaterapie. Nie každý túži po tradičných vianočných vôňach.

Spôsobov ako počas Vianoc prevoňať byt je mnoho. Od sušenia kôry citrusov, cez pečenie perníkov až po aromaterapiu. Tak prečo si nezjednodušiť život? Prevoňať byt pomocou vonných olejov s využitím aróma difuzérov je predsa tak jednoduché!