Horúce novinky z veľtrhu CES 2023

Horúce novinky z veľtrhu CES 2023

Veľtrh CES je najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky. Je to miesto v Las Vegas, kde sa každoročne zhromaždia všetky High-Tech novinky z celého sveta. A že bol tento ročník naozaj vydarený sa môžete presvedčiť sami. Nižšie prinášame novinky pre chytrú domácnosť z rôznych kategórií, ktoré nás zaujali a ktoré podľa nášho názoru prinášajú svieži vietor do sveta inovatívnych technológií.

Slúchadlá a respirátor v jednom  

sluchátka s filtrací vzduchuRevolučný pohľad na filtráciu vzduchu priniesla spoločnosť Dyson a ich slúchadlá Zone s odnímateľnou časťou pre filtráciu vzduchu, ktorá sa dá pripnúť k slúchadlám a nasadiť na nos a ústa. Touto úpravou vznikne v podstate designový respirátor, ktorý Vás môže ochrániť napríklad pred najrôznejšími kmeňmi vdychovaných vírusov, pred prachovými časticami a ďalšími škodlivinami z ovzdušia. Nielen, že slúchadlá ponúkajú inovatívne riešenie ochrany pred respiračnými ochoreniami, ale taktiež majú nápaditý design, s ktorým ich majiteľ na verejnosti určite vzbudí pozornosť. Táto novinka na seba na veľtrhu upútala nemalú pozornosť návštevníkov a pravdepodobne o nej v blízkej budúcnosti ešte budeme počuť. 

Vtáčie kŕmidlo s kamerou, notifikáciami a určením práve pozorovaného druhu

Ptačí krmítko s kamerou, notifikací a určením pozorovaného druhuMilovníkom vtákov predviedla spoločnosť Bird Buddy skvelú možnosť, ako už neprepásť žiadnu príležitosť k ich pozorovaniu. Chytré kŕmidlo pre vtákov s integrovanou kamerou nielen že pošle majiteľovi notifikáciu vždy, keď sa ku kŕmidlu vtáky dostavia, ale taktiež dokáže určiť pozorované druhy. Spoločnosť Bird Buddy verí, že funkciu určenia pozorovaného druhu uvítajú nielen začiatočníci, ale taktiež skúsenejší pozorovatelia, ktorým sa môže naskytnúť mimoriadna príležitosť pozorovať druh, ktorý nie je až tak bežne k videniu. Spoločnosť na veľtrhu CES predstavuje niekoľko modelov, vrátanie dávkovača tekutého krmiva pre kolibríky (na obrázku) a jedného so zásobníkom na semená.

Naučte Vášho psa hovoriť

Naučte svého psa mluvit s FluentPetSystém FluentPet Connect s trochou zveličenia naučí Vášho psa hovoriť. Zakaždým, keď váš miláčik stlačí packou tlačidlo, bude počuť Váš hlas, ktorý mu oznámi predmet alebo činnosť spojenú s danou dlaždicou. Vášho miláčika je potrebné najprv vzdelávať a postupne ho naučiť, čo ktoré tlačidlo predstavuje. Po vyškolení sa potom váš miláčik dotkne príslušného tlačidla, aby vám dal vedieť, čo chce alebo potrebuje a vy už nebudete musieť nikdy tápať, čo jeho uprený pohľad  spojený s kňučaním zrovna znamená.

Bezkáblová televízia

Televize bez kabelůTelevízor OLED s uhlopriečkou 55 palcov poteší všetkých milovníkov bezdrôtových technológií. Televízia nemá vôbec žiadne káble. Nemá dokonca ani napájací kábel, funguje na dobíjacie batérie a dá sa povesiť na stenu bez montážneho vybavenia. Ďalšou inováciou je rozlíšenie televízie, ktoré sa dá navýšiť až na 8K pomocou spojenia 4 samostatných TV panelov – a to opäť bez káblov. Spojenie neobsahuje ani žiadne rámčeky a Vy si tak budete môcť vychutnať celistvý obraz vo vysokom rozlíšení. Toto systematické riešenie uviedla na veľtrhu spoločnosť CEO hung.

Spa Sprcha

Sprcha s funkcí aroma SpaSpoločnosť Kohler predstavila sprchové hlavice, ktoré Vám ponúknu SPA zážitok priamo u Vás doma a za zlomok ceny v porovnaní s návštevou wellness a SPA centier. Stačí vložiť do sprchového systému vonnú kapsulu s esenciálnymi olejmi (napr. zmes levandule a vanilky, šalvie a pačuli, alebo harmančeku a zeleného čaju). O zvyšok sa potom postará sama sprchová hlavica. Najväčšou výhodou je, že hlavica má jednoduchú inštaláciu a nepotrebuje žiadne stavebné úpravy.