Prečo si zaobstarať inteligentnú stolnú lampu, inteligentnú led žiarovku alebo inteligentný vypínač

 

Domov možno postupne vylepšiť o rôzne zariadenia, ktoré predtým boli statické a nedali sa individuálne nastavovať alebo ovládať na diaľku. V dnešnej dobe prichádzajú na trh zariadenia, ktoré toto umožňujú vďaka technológii Bluetooth, ktorá je vo väčšine mobilných telefónov, alebo cez sieť WIFI, ktorú má doma každý z nás - jednotlivé zariadenia môžeme jednoducho pripojiť a ovládať. Medzi tieto zariadenia môžu patriť stolné lampy, LED žiarovky alebo vypínače. V prípade, že ste už začali s budovaním inteligentnej domácnosti, môžete ďalšie zariadenia pripojiť na hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant.

Inteligentná lampa

Inteligentná stolná lampa

Inteligentná stolná lampa je ideálny pomocník pre osvetlenie práce alebo zábavy v domácnosti. Intenzitu svetla si môžete nastaviť podľa potreby a atmosféry, ktorú si želáte navodiť. Rozdiely v nastavení záležia na type inteligentnej stolnej lampy, ale každá vám iste spríjemní prácu pri stole. Ovláda sa pomocou tlačidiel alebo na diaľku pomocou mobilnej aplikácie.

Inteligentná LED žiarovka

Inteligentná LED žiarovka

Ďalší užitočný doplnok do inteligentnej domácnosti je inteligentná LED žiarovka. Žiarovku môžete ovládať na diaľku mobilným telefónom alebo ju používať ako štandardnú žiarovku. Žiarovka komunikuje s telefónom pomocou WIFI siete a prepojením s mobilnou aplikáciou. V aplikácii je možné zmeniť jas a farbu svetla, a tiež prednastaviť časové plány pre pohodlie a úsporu energie. Svetlo tak budete môcť upravovať bez nutnosti prerušenia vašej obľúbenej aktivity. Okrem iného je možné nastaviť automatické vypnutie svetla, čo môže ušetriť nemalé výdavky za elektrinu.

Inteligentný vypínač

Inteligentný vypínač

Posledné zariadenie do inteligentnej domácnosti, ktoré vám predstavíme je inteligentný vypínač, ktorý možno na diaľku ovládať pomocou mobilnej aplikácie. V mobilnej aplikácii si môžete sami nastaviť, kedy sa má osvetlenie automaticky zapnúť alebo vypnúť. Niektoré vypínače vám dovolia nastaviť aj intenzitu svetla. V spojení s moderným dizajnom môže byť inteligentný vypínač ďalším doplnkom vašej inteligentnej domácnosti.

Inteligentné zariadenia vyššie majú tú výhodu, že je možné jednoducho ich zapojiť a prepojiť ich s mobilným telefónom zvládne takmer každý.