Prečo si zaobstarať chytrú rýchlovarnú kanvicu

konvice bez víkaRýchlovarná kanvica je skvelým pomocníkom pre všetkých milovníkov horúcich nápojov. Obzvlášť milovníci čaju si dajú pri jej výbere značne záležať. V ich prípade totiž nejde len o design, ale tiež o správne funkcie, ktoré uľahčia prípravu čaju na maximum.

Na trhu existuje nepreberné množstvo rýchlovarných kanvíc, ktoré sa líšia funkciami aj designom. My sa dnes v tomto článku chceme venovať kategórii chytré rýchlovarné kanvice.

Čo všetko dokáže rýchlovarná kanvica?

Samozrejme, že aj u rýchlovarnej kanvice ide predovšetkým o ohriatie vody a to čo najrýchlejšie s čo možno najnižšou spotrebou elektrickej energie. Chytré rýchlovarné kanvice však ponúkajú radu ďalších výhod:

konvice 21)    Nastaviteľná teplota ohrevu vody

Chytrá kanvica hravo zvládne klasické ohrievanie vody na 100°C. Čo však oceníte, je možnosť nastavenia aj nižšej konkrétnej teploty ohrevu vody. Ak teda pripravujete napríklad zelený čaj matcha čaj, môžete na kanvici nastaviť teplotu vody na 80°C a máte istotu, že tento čaj pripravíte správne. Rovnako tak môžete v rýchlovarnej kanvici rozohriať med bez toho, aby ste ho znehodnotili príliš vysokou teplotou. Stačí nastaviť teplotu kanvice na 40°C. Niektoré chytré rýchlovarné kanvice majú priamo prednastavené režimy, ako napr. med, mlieko, čaj, káva atď. 

2)    Režim udržania teploty vody

Pijete teplé nápoje ako napr. čaj doma neustále, alebo pracujete v kancelárii a s kolegami chcete mať poruke vždy kanvicu s pripravenou teplou vodou na čaj? Niektoré chytré kanvice dokážu udržať nastavenú teplotu vody aj celý deň. Záleží iba na type, ktorý si vyberiete.

3)    Ohriatie vody na určitú hodinu 

Pre tých, ktorí vstávanie práve nemilujú, ponúkajú chytré kanvice skvelú funkciu ohriatia vody v dopredu stanovenom čase. Môžete teda večer nastaviť, kedy má byť voda v kanvici pripravená a ráno bude opäť o niečo jednoduchšie. Kanvica má senzor a nezapne sa v prípade, že v daný čas v kanvici nie je voda.

Existujú typy kanvíc, ktoré majú vyššie popísané funkcie nastaviteľné na displeji, iné môžete okrem toho ovládať aj cez mobilný telefón a aplikáciu. Záleží teda len na Vás, čomu dáte pri nákupe prednosť. Rýchlovarné kanvice dnes okrem skvelých funkcií ponúkajú aj atraktívne designy a samozrejmosťou sú aj bezpečnostné certifikáty na použité materiály, aj systémy ochrany pred možnými nehodami spôsobenými eklektickým prúdom.

Našu ponuku chytrých rýchlovarných kanvíc nájdete TU.