Novinky z digitálneho veľtrhu CES

Pandémia zasiahla fungovanie veľtrhov, a preto sa tohtoročný CES, ktorý bežne prebiehal v Las Vegas, stal čisto digitálnou verziou. Aké novinky boli na tomto veľtrhu predstavené?

obr

Consumer Electronics Show (CES) je najväčší svetový veľtrh spotrebnej elektroniky, ktorý sa od roku 1967 každoročne organizuje v Las Vegas. Jedná sa o miesto, kde sa spravidla objavujú novinky, ktoré sa budú daný rok predávať na svetovom trhu.

cess

Zdravie na prvom mieste

Tento rok bol veľtrh viac zameraný na zdravotnícku elektroniku, "health, wellness a fitness" kategóriu, teda na hodinky a náramky s technológiami, ktoré nám pomôžu udržať sa v kondícii, strážiť všetky možné zdravotné parametre a informovať o nich priamo lekára. Napríklad boli predstavené zariadenia MedWand, s ktorého pomocou si pacient sám zmeria tlak a teplotu a údaje sa potom samy odošlú lekárovi. Ďalšou novinkou je BioButton, čo je nositeľné zariadenie o veľkosti mince, ktoré neustále merajú teplotu, tepovú frekvenciu, dychovú frekvenciu a analyzuje priebeh všetkých hodnôt. Má byť schopné včas upozorniť na zmeny indikujúce začínajúce ochorenie Covid-19. Alebo napríklad vylepšené Galaxy Watch 3 s EKG senzorikou.

sachy

Zábava

Vývojári nezabudli ani na herné vychytávky, ktoré skvele zabavia v období lockdownu. Hrať šach tak môžete napríklad s protihráčom, ktorý je na druhom konci sveta a figúrky sa budú pohybovať podľa ťahu súpera, túto novinku predstavila spoločnosť Square Off. Naozaj zaujímavým kúskom zábavnej elektroniky bola kocka WOWCube System. Jedná sa o inovatívnu interaktívnu hernú platformu, ktorá má podobu a čiastočne i vlastnosti známej rubikovej kocky. Do tejto "konzoly" môžete portovať hry stiahnuté cez príslušnú aplikáciu v iPhone, alebo si do nej dokonca naprogramovať vlastné hry.

Bezdratova nabijecka 

Inteligentná domácnosť

Na tohtoročnom CES sa predstavili bezdrôtové nabíjacie podložky BOOST CHARGE TrueFreeedom Pro s možnosťou nabíjania viac zariadení súčasne. Spoločnosť Airthings predstavila produkt Wave mini, ktorý slúži ako indikátor rizika vzniku plesne a tiež informuje o stave ovzdušia vo vnútornom priestore. Zjednodušenie života zaistí inteligentná vodovodné batéria U by Moen. Môžete ju ovládať hlasom aj bezdotykovo, nastaviť rôzne predvoľby a ešte vás bude informovať o spotrebe vody.