Inteligentný ventilátor - pomocník do teplých letných dní

Určite si dokážete predstaviť situáciu, kedy je horúci letný deň, ale vy máte práce až nad hlavu, a tak je predstava strávenia tohto dňa ležaním pri bazéne nepredstaviteľná. V tomto prípade je nutné vytvoriť vo svojej kancelárii či pracovni také podmienky, aby sa práca nestala neznesiteľnou otročinou. Medzi najdôležitejšie výhody každého ventilátora nepochybne patrí jeho prenosnosť, cenová dostupnosť, veľkosť a nerušivý design.
Hae3ecd48e0844fb0918d9930e9ea97f2I

Čím sa ale líši inteligentný ventilátor od toho klasického?

Hlavný rozdiel medzi klasickým ventilátorom a tým inteligentným je možnosť jeho ovládania. Inteligentný ventilátor je možné ovládať hlasom pomocou hlasových asistentov alebo cez mobilnú aplikáciu SmartLife. Vďaka tomu už nebudete musieť ručne manipulovať s ovládaním, ktoré sa nachádza na ventilátore, ale z pohodlia Vašej stoličky vydáte pokyn a inteligentný ventilátor splní Vaše želanie.

Tato praktická schopnosť sa Vám bude ideálne hodiť keď budete oddychovať na gauči či spať v posteli. V mobilnej aplikácii sa dá nastaviť aj doba počas ktorej má byť zariadenie v prevádzke. Ak pôjdete spať a želáte si, aby sa za pár hodín ventilátor vypol, tak stačí len kliknúť na príslušné tlačidlo v mobilu. Samozrejmosťou zostáva aj využitie klasických metód ovládania ako je napríklad ovládač alebo ručné ovládanie. Nie je teda problém zakúpiť si tento produkt do veľkej domácnosti, kde žije viac generácii spoločne. Každý si nájde to svoje obľúbené ovládanie a môže si užiť výrobok naplno.

Ďalším podstatným rozdielom je jeho výkon. Na inteligentnom ventilátore si môžete namiesto 3 režimov fúkania, ktoré sú najtypickejšie pre niekoľko klasických ventilátorov na trhu, vybrať medzi 4 rôznymi režimami fúkania.  Ďalším rozdielom je, že oproti klasickým 3 čepeliam ich má inteligentný ventilátor rovno 7, čo je viac než dvojnásobok.

Inštalácia v pár krokoch

Prepojenie ventilátora s mobilnou aplikáciou TUYA Smart je veľmi jednoduché. Nezaberie viac než pár minút. V nasledujúcich bodoch vás celým procesom prevedieme.

  • Po úspešnom nainštalovaní aplikácie SmartLife na svoje inteligentné zariadenie s operačným systémom iOS či Android a založení užívateľského účtu sa uistite, že máte ventilátor zapojený do zdroja. Zároveň je potrebné, aby bol ventilátor v režime „párovania“ (podržaním spínacieho tlačidla na aspoň 5 sekúnd). Akonáhle začne na ventilátoru blikať modrá kontrolka, je pripravený k prepojeniu s telefónom.
  • V samotnej aplikácii sa vám hneď zobrazí ventilátor ako nové zariadenie. Pridajte ho kliknutím na „Go to add“ a „+“. Aplikácia Vás požiada, aby ste vybrali a zadali prihlasovacie údaje k Wi-Fi sieti, na ktorú sa potom ventilátor pripojí.
  • Proces pripájania by nemal trvať viac ako desiatky sekúnd. Po úspešnom spárovaní môžete ventilátor ešte premenovať.
  • Stlačením tlačidla „Dokončené“ celý proces dokončíte. 

 

 

image4

 

 
Ovládanie je hračka


Prepájanie máme za sebou. Teraz je na rade tá ,zábavnejšia časť.

Aplikácia plne nahrádza všetky tlačidlá na ventilátore aj pôvodný ovládač (ktorý je súčasťou každého balenia). Vzhľad ovládacieho panela je veľmi intuitívny.

  • Spínač“ umožňuje ventilátor zapnúť/vypnúť.
  • Wind Speed“ ponúkne hneď 18 stupňov intenzity fúkania. Jednotlivými tlačidlami „Čerstvý“, „Prírodný“, „Inteligentné zariadenie“ a „Spánok“ môžete prepínať medzi jednotlivými režimami. Ventilátor sa tak prispôsobí vašim aktuálnym potrebám.
  • Countdown“ ponúkne nastavenie časovaného vypínača práve pre prípad, že akurát zaspávate a nepotrebujete, aby na vás ventilátor celú noc fúkal.
  • Left-and-Right-Swing“ aktivuje otáčanie hlavice zo strany na stranu. Môžete si tým práve nastaviť aj konkrétne miesto na ktoré bude ventilátor smerovať.
  • Prepínačom „Svetlo“ vypnete podsvietenie displeja na nohe ventilátora, aby vás nijako nerušilo. Obdobne zamýšľané je aj tlačidlo „Hlas“, ktoré deaktivuje zvukovú odozvu ventilátora na jednotlivé príkazy.

 

Picture2_1

Ak už máte zakúpené nejaké ďalšie výrobky fungujúce cez aplikáciu SmartLife, sa inteligentný ventilátor stane skvelým doplnkom do Vašej inteligentnej domácnosti a skvele zapadne do IT ekosystému, ktorý sa dá ovládať jednoducho práve cez aplikáciu SmartLife.