Inteligentná žiarovka - drobnosť, ktorá vám zmení život

Svetlo je samozrejmou súčasťou nášho života. Ovplyvňuje to, ako vidíme svet, vnímame farby a orientujeme sa v priestore. Má vplyv na našu náladu, efektivitu práce aj zdravie. O tom, že najväčšie benefity človeku prináša svetlo prirodzené, nie je pochýb. My ale žijeme v zemepisných šírkach, v ktorých môže byť svetlo pod obzorom až 15 hodín denne. Ako si teda pomôcť k tomu, aby sme interiérové ​​svetlo čo najlepšie prispôsobili svojim potrebám a biorytmu? Inteligentná žiarovka je jednoduchým, moderným a šetrným riešením!

Čo je to inteligentná žiarovka?

Už sa vám niekedy stalo, že ste ležali vo vyhriatej posteli a zrazu ste si uvedomili, že ste v kuchyni zabudli zhasnúť? Tak s tým je teraz koniec. Múdra LED žiarovka je dokonalý pomocník pre efektívne osvetlenie domácnosti. S vaším mobilným telefónom komunikuje prostredníctvom aplikácie Smart Life a umožní vám tak svetlo vypnúť či zapnúť, ovládať jeho intenzitu, tón a farbu. A to bez jediného kroku! Teraz už nemusíte robiť kompromisy a nakupovať špeciálne lampy či žiarovky pre rôzne príležitosti. Jedna inteligentná žiarovka dokáže vykúzliť ambientné osvetlenie pre večeru s priateľmi, ale aj praktické jasné svetlo pre čítanie a prácu. Pritom má životnosť až 40 000 hodín.

Svetlom k vyššej produktivite či lepšej nálade

barvy a intenzita

Pri výbere vhodného osvetlenia miestnosti je dôležité správne zvoliť farbu (teplotu chromatickosti) a intenzitu svetla.

FARBA SVETLA

Teplota chromatickosti je udávaná v kelvinoch a zvyčajne možno vyberať medzi odtieňmi oranžovej, žltej, bielej až modrej. Čím je hodnota vyššia, tým má svetlo chladnejší odtieň. Takéto svetlo má povzbudzujúci účinok a hodí sa pre pracovné plochy v kuchyni, pre kancelárie, nákupné strediská, ale aj kúpeľne. Najmä v zimnom období môže mať svetlo chladnejších tónov pozitívny vplyv na našu náladu a zvýšiť efektivitu práce. Teplé tóny naopak evokujú pocity relaxácie a pokoja. Sú vhodné na oddych a preto sú obvykle volené do spálne, detskej izby alebo obývacej izby.

INTENZITA SVETLA

Ľudské oko je veľmi citlivé a prispôsobivé a dokáže rozoznávať predmety aj vo svetelne nekomfortných podmienkach. To má však veľký vplyv na náš výkon, sústredenie, energiu, psychické rozpoloženie i zdravie. Čím je intenzita svetla vyššia, tým na činnosti lepšie vidíme a viac sa sústredíme. Zároveň však môže pôsobiť až dráždivo najmä na deti alebo osoby vyššieho veku. Preto je dôležité tiež intenzitu osvetlenia správne voliť s ohľadom na našu činnosť, vek i dennú dobu.

Nech sa vaša žiarovka prispôsobí vám!

Aké svetlo ale zvoliť do kuchyne spojenej s jedálňou? Jasné svetlo pre varenie alebo príjemné tlmené na večeru? Čo keď chcem výrazné svetlo do kúpeľne pre rannú sprchu, ale jemné pre večerné kúpeľ? Vďaka inteligentnej žiarovke si nemusíte vyberať jedno alebo druhé. Nemusíte sa prispôsobovať vašej žiarovke. Vaša žiarovka sa prispôsobí vám!

Časovač svetla - skvelý pomocník, ktorý vám ušetrí veľa peňazí

Máte v domácnosti chronického "nezhasínača"? Ak je vaša odpoveď NIE, pravdepodobne ste to vy. Podľa prieskumu v oblasti úspor energie tri štvrtiny ľudí zabúdajú zhasínať, a to najmä večer. Podľa rovnakého prieskumu je zbytočné svietenie pravidelným predmetom hádok v štvrtine rodín.

 Ak chcete šetriť prírodu, svoju peňaženku a zachovať domácu pohodu, príde vám vhod funkcia časovača svetla. Nastavte si v aplikácii

Smart Life odpočítavanie či presný čas zhasnutia a problém je vyriešený.

Inštalácia aplikácie a ovládanie

Spárovanie žiarovky s aplikáciou a jej ovládanie sú úplne bezproblémové a intuitívne. Po stiahnutí aplikácie Smart Life na App store či Google play a založenie používateľského účtu naskrutkujte žiarovku do lampy alebo lustra a svetlo zapnite. Inštaláciu žiarovky do aplikácie vykonáte jednoducho v troch krokoch.

  1. Pomocou aplikácie naskenujte QR kód, ktorý nájdete na obale výrobku.
  2. Trikrát zhasnite a rozsvieťte.
  3. Potvrďte pridanie žiarovky do aplikácie a zadajte prihlasovacie údaje vášho Wi-Fi pripojenia.

Pokiaľ ste novým užívateľom, verte, že prvých pár dní bude inteligentná žiarovka vašou novou hračkou. Neustálemu meneniu tónov a intenzity svetla skrátka nejde odolať.

V rozhraní aplikácie nájdete 4 záložky. Prvá z nich vám ponúka možnosť nastaviť teplotu a jas svetla pomocou škály. Druhá umožňuje nastavenie farby svetla a sýtosť farby osvetlenia. V tretej záložke môžete využiť prednastavených schém osvetlenia alebo si tieto schémy vytvoriť. Ak teda idete napríklad čítať, nastavenie vhodného jasu a tónu svetla je otázkou dvoch sekúnd. Posledná záložka ponúka možnosť odpočítavania a časovača. Boja sa vaše deti tmy? Nastavte im svetlo na 20 minút a ušetrite si tak cestu do detskej izby.

Untitled 2

Svetlejšiu budúcnosť vo vašich rukách

Inteligentná žiarovka si nájde miesto v každej modernej domácnosti. Pomôže priniesť svetlo do vašich domovov. Svetlo presne podľa vašich predstáv a aktuálnych potrieb. A to všetko prostredníctvom mobilnej aplikácie. Dá sa teda bez preháňania povedať, že svetlejšie zajtrajšky sú vo vašich rukách.