Ekosystém aplikácie SMART LIFE / TUYA SMART

 

Celá domácnosť v jednej aplikácii

Aplikácia Smart Life umožňuje pomocou mobilného telefónu alebo tabletu ovládať všetky podporované inteligentné zariadenia vo vašej domácnosti. Sortiment podporovaných produktov je skutočne široký a obsahuje takmer každé inteligentné zariadenie v domácnosti. Jedná sa napríklad o inteligentný vypínač osvetlenia, inteligentnú zásuvku, ventilátor, difuzér alebo dokonca aj o projektor nočnej oblohy a regulačný ventil pre hadicu na vašej zahrade. Všetky pripojené zariadenia tak máte neustále po ruke na jednom mieste a nemusíte preskakovať medzi viacerými aplikáciami. Zároveň aplikácia umožňuje jednotlivé produkty ovládať pomocou hlasových asistentov Amazon Alexa, Siri, Google Assistant a Cortana.image3 (1)

 

Smart Life a Tuya Smart

Je zároveň dôležité spomenúť, že zariadenie, ktoré sa dá ovládať cez aplikáciu Smart Life sa dá spravidla ovládať aj cez sesterskú aplikáciu TUYA Smart. Obe platformy sú takmer identické, avšak Smart Life na rozdiel od TUYA Smart ponúka aj funkcii IFTTT (If This Then That) a preto odporúčame uprednostniť aplikáciu Smart Life.

 image1

 

Inštalácia aplikácie a prvotné spustenie 

Skôr než sa pustíte do rozsvietenia a zhasínania vašej inteligentnej žiarovky musíte si najprv aplikácou SmartLife stiahnuť z príslušného portálu či už pre zariadenie s operačným systémom Android či iOS.  

Pri prvom spustení aplikácie je potrebné sa zaregistrovať a tým si vytvoriť užívateľský profil.

  • Registráciu spustíte stlačením na tlačidla “Registrovať” na úvodnej stránke aplikácie
  • Do príslušného políčka zadajte svoju emailovú adresu, na ktorej bude váš účet vedený a potvrďte stlačením tlačidla “Načítajte overovací kód”
  • V túto chvíľu by vám do vašej schránky mal prísť e-mail s overovacím kódom, ten odpíšte do aplikácie

V neposlednom rade si nastavte ľubovoľné heslo v rozmedzí 6-20 znakov (vrátane písmen a číslic), svoje nastavenie potvrdíte tlačidlom “Dokončené”

image5

 
Po úspešnej registrácii a udelením potrebných prístupov máte napol vyhrané.

Samotné prepojovacie zariadeie s vašim telefónom je jednoduché. Stačí sa uistiť, že máte svoj inteligentný telefón pripojený k Wi-Fi sieti, ku ktorej chcete pripájať nové zariadenie.

  • Na hlavnej stránke v aplikácii stlačte na tlačidlo “+”
  • Následne stačí z vybrať z ponuky typ zariadenie a kliknutím naň svoj výber potvrdiť
  • Teraz je na čase zariadenie prepnúť do párovacieho režimu (aktivácia tohoto režimu je indikovaná pravidelným blikaním LED diódy) a v aplikácii potvrdiť, že sa zariadenie v tomto režime nachádza
  • Budete požiadaní o vyplnenie prihlasovacích údajov k vašej Wifi sieti
  • V túto chvíľu prebieha pripájanie zariadenia a jeho prepájanie s vašim účtom v aplikácii SmartLife
  • Po úspešnom prepojení vám aplikácia ešte ponúkne premenovanie zariadenia (pre prípad, že napríklad používate viacero ventilátorov vo vašej domácnosti)
  • Celý proces dokončíte kliknutím na “Dokončené”

 

image4

 

Jednotlivé produkty následne ovládate cez ovládací panel, ktorý plne nahrádza práve ovládač či spínacie tlačidlá na samotnom zariadení.

image6

Klik – život na diaľkové ovládnie (pozn. work in progress)

Veľkou výhodou aplikácie SmartLife je to, že podporuje webové služby IFTTT (If This Then That). Obdobne ako Adam Sandler v rovnomennom filme môžete aj vy svoju inteligentnú domácnosť ovládať len jedným klikom na obrazovku vášho mobilného zariadenia. Čo presne táto služba umožňuje? Nastavíte si rôzne dlhú sekvenciu krokov pre vaše inteligentné zariadenie. Postupnosť môžete spúšťať buď na základe vonkajšieho podnetu (západ slnka, zmena počasia apod.) či jednoducho kliknutím na spínacie tlačidlo na obrazovke.