10 minútové zhrnutie, prečo mať chytrú kanceláriu

Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, aké produkty vybrať do smart kancelárie. Verte, že s nami budete mať vyšperkovanú a zábavnú kanceláriu, ktorú budete zaručene milovať viac než piatkové odpoludnie.

5 výhod chytrej kancelárie

 • Bezpečnosť proti vlámaniu a krádeži
 • Ovládanie spotrebičov v celej kancelárii kedykoľvek a odkiaľkoľvek
 • Úspora nákladov na energie
 • Všetko prehľadne v jednej aplikácií v telefóne, už nikdy žiaden chaos
 • Zábavnejší, hravejší a jednoduchší život
 1. CHYTRÉ ZÁSUVKY už sa vám niekedy stalo, že ste počas víkendu premýšľali nad tým, či ste vytiahli počítač alebo iný spotrebič zo zásuvky?

zasuvka (1)Ak ste niekedy zabudli vytiahnuť v piatok spotrebič zo zásuvky, potom by vás mohli zaujímať práve chytré zásuvky. Smart zásuvky sú zariadenia, ktoré vás umožňujú ovládať spotrebiče na diaľku pomocou mobilnej aplikácie. Môžete tak napríklad zapnúť alebo vypnúť kávovar, kúrenie, osvetlenie alebo ďalšie spotrebiče, a to kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Chytré zásuvky vám tiež poskytujú informácie o spotrebe energie jednotlivých spotrebičov, čo vám môže pomôcť ušetriť na účtoch za elektrinu. Mať všetko pod kontrolou v jednej mobilnej aplikácii a pokoj na duši sa zaručene vyplatí.

 1. CHYTRÉ VYPÍNAČE - nebojte, nie ste jediní, ktorí zabudnú občas v kancelárii vypnúť svetlá.

osvetleni (1)_1Máme tu niečo, čo odľahčí ruky tým, ktorí zabúdajú vypnúť svetlá v kancelárii (a kto z nás to niekedy neurobil, že?). Áno, hovoríme presne o tých chvíľach, kedy opustíte svoje pracovisko a vaše pracovné svietidlo svieti pokojne až do druhého dňa. Našťastie existuje riešenie, ktoré ušetrí starosti a zároveň nám dá trochu pocit, že „ovládame vesmír“.

Tieto malé zariadenia nielenže urobia vašu kanceláriu chytrejšou, ale taktiež vám umožňujú ovládať osvetlenie jednoducho a efektívne. Môžete ich ovládať z vášho telefónu alebo dokonca hlasom. Takže až opäť raz zabudnete vypnúť svetlá, stačí iba povedať: „Alexa, vypni svetlá!“ a kúzlo sa stane.

Ale to nie je všetko, čo vám chytré vypínače môžu ponúknuť. Nastavenie časovača, scenárov a dokonca aj detekcie pohybu znamenajú, že si môžete nastaviť osvetlenie presne tak, ako chcete, bez toho aby ste museli vstávať z pohodlia svojho kresla.

 1. CHYTRÉ OSVETLENIE - stereotyp v kancelárii? Už nikdy.

Nezabudnite, že chytré osvetlenie nie je iba o zapínaní a vypínaní svetiel. Je to o tom, ako si prispôsobiť svoje pracovné prostredie tak, aby vám pomohlo byť hravejší, efektívnejší a aby ste sa lepšie cítili vo svojej kancelárii. A kto vie, možno nájdete aj nový spôsob, ako spestriť bežné pracovné dni- svetlo, úžitok alebo zábava sa totiž môžu skrývať aj v tých najneočakávanejších miestach. Predstavte si napríklad stolnú lampu, ktorá zvládne súčasne aj bezdrôtové dobíjať mobilný telefón.

lampa4 (1)V kancelárii strávime značnú časť našich životov, tak prečo si neurobiť pracovné prostredie pekné vďaka originálnemu osvetleniu? Hovoríte si, prečo by ste mali investovať do „chytrých“ žiaroviek, keď tie obyčajné slúžia tak dobre? No, tu je pár tipov zamyslenia nad tým, aké kúzlo môže chytré osvetlenie vniesť do vašej pracovne.

 • Variabilita prostredia: Chytré osvetlenie vám umožní rýchlo zmeniť atmosféru vašej kancelárie. Od studeného a koncentračného svetla pre produktívnu prácu až po teplé a upokojujúce osvetlenie pre relaxáciu.
 • lampa3 (1)Efektivita spotreby energie: Chytré žiarovky sú obvykle úspornejšie než tradičné žiarovky. Môžete naplánovať svetelné scény a časovať ich zapínanie a vypínanie, čo znižuje spotrebu energie a šetrí vaše peniaze.
 • Kreatívne pracovné prostredie: Osvetlenie môže podnecovať kreativitu. Experimentujte s rôznymi farbami a intenzitou svetla, aby ste vytvorili inšpiratívne a kreatívne prostredie.
 • Diaľkové ovládanie: S chytrým osvetlením môžete svetlá ovládať z mobilného telefónu. To znamená, že nemusíte vstávať od pracovného stolu, aby ste upravili svetelné nastavenie podľa svojich potrieb.
 • Integrácia s hlasovými asistentmi: Chytré osvetlenie sa dá prepojiť s hlasovými asistentmi, ako je Amazon Alexa alebo Google Assistant. Stačí povedať „Alexa, stlm svetlá“ a svetlo sa stlmí bez nutnosti používať aplikáciu.
 1. Chytré KL'UČKY- zbavte sa otravného zabúdania a strácania kľúčov!

5 způsobů otevírání (1)Je zrejmé, že bežne za život človek stratí kľúče aspoň raz. A koľkokrát zabudne zamknúť dom či kanceláriu, to radšej nebudeme rozoberať. Každý o tom vieme svoje. Obzvlášť keď sa niekam ponáhľame. Chytré kľučky sú ideálnou voľbou pre kancelárske prostredie z niekoľko dôležitých dôvodov. Vypichli sme pre vás tie najdôležitejšie. Samozrejme ich je nespočetne.

 • Umožňujú efektívnejšiu správu prístupu do rôznych miestností. To znamená, že nie je potreba zložitých a nákladných výmen zámkov, ak sa zmenia zamestnanci, alebo potreby kancelárie.
 • Zvyšujú bezpečnosť kancelárskeho priestoru. Naviac sa dá jednoducho obmedziť prístup iba na určité hodiny alebo dni v týždni a mať prehľad, kto v daný moment vstúpil do budovy. Výhodou je, že môžete sledovať dochádzku zamestnancov a zaistiť, že kancelária zostáva zabezpečená aj mimo pracovnú dobu.
 • Posledným významným faktorom je pohodlie. Nemusíte nosiť tradičné kľúče, čo eliminuje riziko straty alebo krádeže kľúčov. Namiesto toho môžete využívať chytrá telefóny alebo identifikačné karty k prístupu. Tak čo? Už máte jasno?
 1. CHYTRÉ TERMOHLAVICE - už sa vám nikdy nestane, že zabudnete znížiť teplotu pri odchode a naopak pri príchode nemusíte termostaticka hlavice ovladani mobilnim telefonemčakať, až sa priestory vykúria

Niekto má rád zimu, iný zas teplo. V kancelárii je ťažké vyhovieť každému. Vďaka chytrým technológiám je to však jednoduchšie než kedykoľvek predtým. A je dokonca aj preukázané, že s riadenou reguláciou teploty sa výrazne zlepšuje morálka a produktivita zamestnancov.

Inteligentné termo hlavice zaisťujú jednoduchú reguláciu teploty keď ste napríklad na schôdzkach, alebo sa vaša návštevnosť v kancelárii často mení. O ovládaní cez aplikáciu a úspore nemalých finančných prostriedkov tiež nie je pochýb.

 1. CHYTRÉ KAMERY A SENZORY- vyhnite sa nebezpečiu

kameraUž sa vám niekedy stalo, že ste odišli na dovolenku alebo ste sedeli večer v pohodlí domova a naraz prišiel ten znepokojujúci pocit, že ste niečo zabudli vypnúť či zavrieť v kancelárii a či je kancelária v bezpečí? Poznáte to, nie? A čo keby sme vám povedali, že s chytrými kamerami a senzormi môžete mať kontrolu nad svojou kanceláriou, aj keď ste stovky kilometrov ďaleko?

senzor (1)Chytrá kamera a senzory sú nerozlučiteľnou dvojicou. A to z toho dôvodu, že aj keď máte v kancelárii smart kameru, nebudete informovaní, ak dôjde k vlámaniu. Kamera iba zaznamenáva zábery vlámania... Pre zvýšenie bezpečnosti vašej kancelárie je potrebné nainštalovať dverové a okenné senzory, ktoré vás okamžite upozornia na neobvyklý pohyb pri akomkoľvek nebezpečnom vstupe alebo výstupe. Dverový senzor je tak najlepšou voľbou pre ovládanie dverí a okien pred vlámaním zlodejov.

 1. CHYTRÉ ARÓMA DIFUZÉRY - stres? Nie, ďakujem!

Kancelária je často spojená so stresom, ale chytrý aróma difuzér dokáže robiť zázraky. Aromaterapia je známa tým, že môže znižovať stres a úzkosť, čo z nej robí ideálneho spoločníka pre váš hektický pracovný deň. Stačí si vybrať vôňu, ktorá vám najviac sedí, a potom sa nechať rozmaznávať.

aromadifuzer (1)Chytré aróma difuzéry nie sú ale iba o vôňach, ale taktiež o pohodlí. Môžete ich jednoducho ovládať podľa svojich preferencií a nálad.

Ak preferujete klasický spôsob ovládania, sú vybavené tlačidlami pre jednoduchú manipuláciu. Pre tých, ktorí preferujú moderné technológie, aróma difuzéry sa dajú ovládať aj prostredníctvom chytrých telefónov, čo znamená, že môžete nastaviť svoje obľúbené vône aj na diaľku. A pre tých, ktorí milujú hlasových asistentov, ako je Siri alebo Google Assistant, stačí jednoduchý pokyn a vaša kancelária bude prevoňaná podľa vášho priania. Verte, že ovládať pohodu vo vašej kancelárii nebolo nikdy jednoduchšie!

Chytrá kancelária skutočne dokáže ušetriť veľa stresu, energie a taktiež poskytnúť aj trocha zábavy. Je skrátka len na vás, či si chcete ušetriť prácu, mať väčšiu kontrolu, alebo len vylepšiť look vašej kancelárie.