Prečo si zaobstarať inteligentnú kľučku

Dôvodov, prečo si zaobstarať inteligentnú kľučku, môže byť niekoľko. Od praktických stránok, ktoré kľučky ponúkajú, vďaka technológiám zabudovaným priamo v zariadení, až po moderné prevedenie, ktoré kľučky majú v porovnaní s klasickými kľučkami.

Ak sa zameriame na hlavné prednosti kľučky a prvky, ktoré zabudované technológie ponúkajú, je potrebné spomenúť, že odomykať môžete nielen pomocou kľúča, ale aj pomocou mobilnej aplikácie, odtlačku prsta, čipovej karty alebo zadaním číselného kódu. Ďalšou výhodou je nastavovanie časových intervalov pre jednotlivých používateľov alebo možnosť kontroly reportu s históriou vstupov. Toto všetko je možné robiť vďaka technológii Bluetooth v blízkosti kľučky, alebo na diaľku cez WIFI.

Tí, ktorí si zvykli nenosiť pri sebe peňaženku a platia len mobilným telefónom, môžu s použitím inteligentného zámku alebo kľučky nechať doma aj kľúče a dopriať si tak ešte o čosi viac slobody.

Inteligentná kľučka

Inteligentná kľučka

Odomykanie mobilnou aplikáciou, odtlačkom prsta, čipovou kartou, zadaním číselného kódu na kľučke alebo kľúčom

Ponúkame vám veľkú škálu možností, ako si zariadiť odomykanie budov alebo miestností. Otváranie pomocou mobilného telefónu alebo čipu je bezdotykové. Vďaka odtlačku prsta alebo číselnému kódu ale môžete otvoriť aj bez toho, aby ste potrebovali akékoľvek ďalšie zariadenie.

Flexibilné prideľovanie vstupov

Ďalšou výhodou je prideľovanie prístupu do priestoru bez nutnosti odovzdávať kľúče alebo dočasne vyrábať nové. Jednoducho môžete jednotlivými spôsobmi prístup prideliť alebo odovzdať číselný kód, ktorý môže ktokoľvek využiť a vy ho v prípade potreby môžete kedykoľvek zmeniť.

Nastavovanie časových intervalov pre vstup

Jednotlivým používateľom môžete tiež nastaviť časový interval, kedy majú do daného priestoru prístup. Môžete tak individuálne prideliť prístup každému používateľovi zvlášť podľa potreby.

História vstupov

Mobilná aplikácia si ukladá jednotlivé vstupy, nech už využijete akúkoľvek možnosť odomknutia. Administrátor môže jednoducho kontrolovať, či je všetko v poriadku a či nevstupuje do miestnosti niekto, kto by nemal.

Ovládanie na diaľku pomocou WIFI

Využite možnosti dnešných technológií do inteligentného domova, ktoré zvýšia bezpečnosť a komfort vášho bývania. Pomocou inteligentných kľučiek môžete zabezpečiť priestory bytov, kancelárií, izieb, toaliet alebo skladov. Vďaka inteligentnej dverovej kľučke môžete nastaviť vstup do daných priestorov viacerými spôsobmi. Medzi tieto spôsoby patrí: odomykanie Bluetooth technológiou mobilným telefónom s podporou systému Android/iOS, odomykanie na diaľku pomocou WIFI gateway, odomykanie pomocou PIN hesla na kľučke alebo odtlačkom prsta.

Prevedenie väčšiny kľučiek je pravo-ľavé, tzn. že ju možno jednoduchou úpravou používať pre ľavé aj pre pravé dvere. Kľučky sú nabíjané batériami, ktoré je možné jednoducho vymeniť a kľučku môžu napájať niekoľko mesiacov až rok, v závislosti na frekvencii používania kľučky.